Napisz do nas

Typy szkieł i ich wymiary

Klasyczne szkła

 

1. Tanie szkła bez dodatkowego opisu (cena od 11 do 15 PLN)

To podstawowa ochrona telefonu komórkowego. Szkła te są odpowiednie w połączeniu np. z etui książkowymi. Główną zaletą tych szkieł jest ich cena. Wadą natomiast jest to, że szkła te pokrywają tylko płaską część wyświetlacza, a po bokach w niektórych modelach może powstać szczelina o szerokości 1–3 mm. Nie jest to wada produkcyjna, lecz cecha tych szkieł. Prosimy o uwzględnienie tego przed złożeniem zamówienia. Szkła mogą nie obsługiwać czytnika linii papilarnych w wyświetlaczu.


2. BlueStar i Swissten 2.5D

Te szkła mają te same właściwości co tanie szkła, ale charakteryzują się lepszą jakością. BlueStar to marka polskiego producenta, natomiast Swissten – czeskiego. Szkła mogą nie obsługiwać czytnika linii papilarnych w wyświetlaczu.

 

 

Szkła 5D i Full Cover

Te szkła można łączyć z tylnymi etui. Mogą nie obsługiwać czytnika linii papilarnych w wyświetlaczu.


1. Wozinsky i szkła bez oznaczenia

Szkła 5D są zakrzywione i chronią całą przednią część telefonu. Przyklejają się na całej powierzchni i oferują najlepszy stosunek jakości do ceny.


2. ROAR

Szkła Roar produkowane są w Korei Południowej i należą do segmentu premium. Charakteryzują się bardzo dobrą jakością w rozsądnej cenie..


3. Swissten

Szkła Swissten to jedne z najlepiej sprzedających się szkieł w Czechach, dostępne w większości dużych sklepów internetowych. Jakością dorównują marce Roar.


4. Spigen, ESR, Baseus, Nillkin

Najlepsze szkła w naszej ofercie. Są precyzyjnie wykonane, elegancko zapakowane i bardzo łatwe w aplikacji. Marka Spigen należy do najlepszych producentów akcesoriów mobilnych na świecie. Zdecydowanie polecamy je wypróbować.


5. Szkła UV

Te szkła przeznaczone są do telefonów z mocno zakrzywionymi wyświetlaczami (typowo Samsung S8, S9). Montuje się je za pomocą specjalnego kleju, który utwardza się dołączoną lampą UV.

 

 

Hybrydowe szkła i folie hydrożelowe


Nie są to klasyczne folie, jakie większość osób zna z przeszłości, lecz zaawansowane produkty, które obecnie potrafią chronić ekran nawet podczas upadku. Jednak wciąż nie są tak skuteczne jak szkła hartowane. Główne zalety to łatwość aplikacji i pełne pokrycie wyświetlacza. Są dostępne także dla mniej popularnych modeli telefonów, na które szkła hartowane nie są dostępne. Jako jedyne pozwalają na korzystanie z czytników linii papilarnych wbudowanych w ekran, czego szkła hartowane nie umożliwiają.